Skaling Warszawa


WARSZAWA WOLA

Gabinet Stomatologiczny Q-dent

ul. Sokołowska 9/U27

tel. 22 632 13 07

WARSZAWA MOKOTÓW

Stomatologia MM

ul. Św. Bonifacego 70 lok. U-5

tel. 690 844 690

Umów się na wizytę już teraz:

 

Skaling – Jak często go wykonywać? Czy boli?

Usuwanie kamienia nazębnego jest tak samo ważne jak kontrole u stomatologa co 6 miesięcy. Dlaczego?

 

Jakie mogą być przyczyny zalegającego kamienia nazębnego?

Nieusuwany kamień nazębny – (zmineralizowana płytka bakteryjna) predysponuje do krwawienia z dziąseł, halitozy – (nieprzyjemny zapach z ust), recesji ( obniżanie się poziomu dziąsła) a w skrajnych przypadkach do paradontozy, dlatego tak ważne jest jego usuwanie.

 

Czym usuwa higienista/higienistka taki kamień?

Do usuwania kamienia służy  skaler ultradźwiękowy jest to urządzenie które pod wpływem drgań i efektu kawitacji rozbija zmineralizowaną płytkę bakteryjną.

Ten zabieg profilaktyczno-leczniczy z powodzeniem w Polsce wykonują higienistki i higieniści są to specjaliści w dziedzinie profilaktyki stomatologicznej. Ważne jest by powtarzać skaling przy zdrowym przyzębiu 2 razy do roku a w przypadku bardzo dobrej higieny jamy ustnej raz w roku.

 

A czy taki zabieg boli?

Jest to w 80% bezbolesny zabieg, najczęściej nieprzyjemne odczucia są w przednim odcinku zębów górnych i dolnych, a w przypadku bardzo silnych reakcji ze strony pacjenta można zawsze znieczulić ( znieczulenie podaje lekarz).

Po usunięciu kamienia niezbędne jest wypolerowanie wszystkich powierzchni zębów specjalną szczotką/gumką oraz pastą polerską.

 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do takiego zabiegu jest wszczepiony rozrusznik serca starego typu, zawał lub udar przebyty w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

 

 

do góry