Wybielanie zębów Warszawa


WARSZAWA WOLA

Gabinet Stomatologiczny Q-dent

ul. Sokołowska 9/U27

tel. 22 632 13 07

WARSZAWA MOKOTÓW

Stomatologia MM

ul. Św. Bonifacego 70 lok. U-5

tel. 690 844 690

Umów się na wizytę już teraz:

 

Wybielanie zębów żywych – metody i zalecenia pozabiegowe

 

Któż z nas nie chciałby mieć pięknych białych zębów dlatego dzisiaj przybliżę wam Metody wybielania i zalecenia po zabiegowe.

 

Jakie warunki muszę spełnić by wybielić zęby?

Na początku ważna jest wizyta u dentysty celem sprawdzenia czy nie ma przeciwwskazań do wybielania takich jak m.i. próchnica, rozszczelnione wypełnienia oraz recesje (obniżony poziom dziąsła który może się przyczyniać do nadwrażliwości na bodźce), kolejnym etapem jest wizyta u higienisty/higienistki celem wykonania profesjonalnego zabiegu higienizacji zębów (skaling i piaskowanie).

 

Warto wiedzieć!

Nie wybielą nam się: wypełnienia (plomby), uzupełnienia protetyczne ( korony, mosty, implanty, endokorony, inlay, overlay)

 

 

Metody wybielania

Obecnie wyróżniamy dwie Metody:

Nakładki

Nakładkowa –  pobieramy wyciski do modeli na których technik wykonuje pacjentowi indywidualne nakładki do wybielania. W gabinecie stomatologicznym następują przymiarki nakładek oraz oddanie żelu do wybielania. Wybielania nakładkowe trwa 14 dni przy czym najlepiej zakładać nakładki na noc. Ilość żelu wybielającego jaką należy aplikować na część licową  to wielkość ziarnka gorczycy.

 

Wybielanie lampą

Wybielanie lampa w gabinecie - jest to druga forma wybielania szybsza oraz skracająca okres „białej diety”. Pacjent przychodzi na wizytę do gabinetu gdzie jest aplikowany preparat na zęby po czym aktywujemy go lampa dzięki temu zęby szybciej się wybielą. Standardowo po wybielaniu pacjent dostaje na 3 dni nakładki na tzw. dobielenie w domu. Cały zabieg wybielania lampą trwa około 2,5h.

 

Zalecenia

 

Dieta

Nie wolno spożywać takich produktów jak: kawa, herbata, palenie, buraczki, wino czerwone, soki, gazowane, sałaty, szpinak, pomidory, czekolada, jagody, truskawki, poziomki. Są to przykłady produktów które mogą przebarwić zęby na stałe!

 

Co wolno jeść: kalafior, filet z kurczaka, ziemniaki, kasza, ryż, cebula, naleśniki, mleko, ser, biała wędlina, masło, białe pieczywo.

W trakcie wybielania (nakładkowo) jak i również po wybielaniu lampą należy odczekać 2 tygodnie aby zęby ustabilizowały swój kolor i nie były podatne na barwniki z pożywienia.

 

Nadwrażliwość

W trakcie wybielania może wystąpić nadwrażliwość zębów warto skorzystać z np. Colgate Sensitive Pro-Relief.

Gdyby niestety nawet pasty nie pomagały należy wybielać zęby co 2 dzień lub zaprzestać. Są to oczywiście sytuacje dość  rzadkie.

 

Zapraszam Serdecznie Higienista Benke Tomasz

 

do góry