Piaskowanie zębów Warszawa


Warszawa Wola

Gabinet Stomatologiczny Q-dent

ul. Sokołowska 9/U27

tel. 22 632 13 07

Warszawa Mokotów

Stomatologia MM

ul. Św. Bonifacego 70 lok. U-5

tel. 690 844 690

Umów się na wizytę już teraz:
Codziennie rano zerkasz w lustro i widzisz te niemiłe smugi pomiędzy zębami? To jest osad!

Pijesz więcej niż 2 kawy dziennie? Spożywasz zieloną herbatę? Palisz tytoń? Jeżeli odpowiedziałeś/odpowiedziałaś na jedno pytanie TAK – To jesteś w grupie ryzyka osób, którym odkłada się szybciej osad!

Piaskowanie – Co to takiego?

Piaskowanie jest zabiegiem profilaktyczno – leczniczym które wykonuje higienistka/higienista.

Pod dużym ciśnieniem jest wystrzeliwany piasek który później łączy się z wodą i powstaje mieszanina piasku i wody, dzięki czemu higienistka/higienista pod odpowiednim kątem przyłożenia piaskarki usuwa osad.

Najczęściej używanym piaskiem jest wodorowęglan sodu oczywiście dla osób z chorobami nerek użyjemy piasku na bazie glicyny, który jest bezpieczny dla zdrowia.

Przeciwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do piaskowania jest ASTMA i nigdy nie należy tego bagatelizować, ponieważ nasze zdrowie jest najważniejsze.

Czy nie niszczymy szkliwa tym piaskiem?

Po piaskowaniu pryzmaty szkliwa są chropowate, dlatego po dokładnym wypiaskowaniu koniecznie trzeba wypolerować powierzchnię szkliwa, jest to sukces do 100% bezpiecznego piaskowania bez uszkodzenia szkliwa.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Zabieg piaskowania wykonuje się najczęściej podczas jednej wizyty razem z usunięciem kamienia (skaling) – co pół roku ewentualnie co rok. Odkładanie osadu to indywidualne predyspozycje każdego człowieka oraz bardzo duże znaczenie ma wpływ naszej diety.

do góry