Artykuły


Pisanie artykułów jest dopełnieniem mojej pracy zawodowej, pragnę się w tym miejscu z państwem podzielić dotychczasowymi pracami mojego autorstwa, a w  przypadku chęci powielania artykułów proszę o kontakt.

 

Medical Maestro vol24. 2018r

 

"Profilaktyka ważnym elementem zdrowia"

Zapraszam do przeczytania artykułu. 

Magazyn można zakupić w Empiku.

 

Lakierowanie zębów - procedura, zalecenia, ciekawostki

Nr 1/2017 r.

 

Wiele firm oferuje przeróżne materiały do fluoryzacji. Który wybrać? Jak często lakierować zęby? Jakie są zalecenia? Artykuł poświęcony jest materiałom używanym w gabinetach stomatologicznych do fluoryzacji, a ponadto przedstawia zalecenia dla pacjentów, jak również ciekawostki związane z tym tematem.

Więcej >

 

Język i jego higiena - budowa, badanie przedmiotowe oraz instruktaż 

Nr 2/2017 r.

 

Artykuł jest poświęcony budowie języka, jego funkcji w organizmie, badaniu przedmiotowemu, higienie tego narządu i zawiera najważniejsze rekomendacje produktów dla pacjentów. Nieodzownym elementem higieny jamy ustnej oprócz szczotkowania, nitkowania oraz płukanek powinno być czyszczenie języka.

Więcej >

 

Stałe i ruchome uzupełnienia protetyczne - podział, pielęgnacja, rodzaje materiałów 

Nr 3/2017 r.

Współautorka M. Wrzesiewska

 

Brak higieny protez skutkuje nieprzyjemnymi konsekwencjami. Już po kilku minutach od zjedzenia posiłku na zębach oraz protezie zaczyna się osadzać płytka bakteryjna. Po kilku dniach tworzy się błonka bakteryjna (łac. pelicule).

Więcej >

Higienistka stomatologiczna - okiem absolwenta PWSM 

PWSM Okiem Absolwenta - Dlaczego zawód Higienistka? Przeczytaj koniecznie!

Więcej >

do góry